Termo Organika – system dociepleń

Paleta barw

TO_myśl cieplo logo jpgstr 68 zestaw produktow

„Kompletny System Ociepleń Termo Organika® to zestaw pasujących do siebie elementów, takich jak kleje do styropianu, płyty styropianowe, siatki, grunty, tynki i farby. Wchodzące w skład systemu poszczególne produkty są wytwarzane w oparciu o nowoczesne technologie i surowce najwyższej jakości.

Eksperci zalecają stosowanie systemu ociepleń, w którym wszystkie składniki pochodzą od jednego producenta, zarówno styropian, jak również kleje służące do jego przyklejenia, a także tynki i farby stanowiące zewnętrzną warstwę całego układu. Tylko taki – kompletny system – daje zarówno gwarancję właściwej pracy całego układu jak i jego trwałości oraz skutecznego obniżenia kosztów ogrzania domu.

Kompletny System Ociepleń Termo Organika MAXIMUMSystem ETICS (External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony system zewnętrznej izolacji cieplnej – w Polsce najczęściej stosowany do ocieplania ścian budynków, znany jest również jako „metoda lekka mokra”. W jego skład wchodzi kilka produktów, które wzajemnie się uzupełniając, tworzą barierę chroniącą nasz dom przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Podstawowym izolatorem w systemie Termo Organika® są płyty styropianowe z linii produktowej „fasada”. W naszej ofercie posiadamy kilka odmian tego rodzaju styropianu, różniących się głównie poziomem współczynnika lambda. Wybór konkretnego typu zależy od inwestora, od jego oczekiwań dotyczących „ciepłochronności” domu, od zasobności jego portfela, czy też od rodzaju materiału, z którego zbudowany jest jego dom. W zależności od oczekiwanej przez użytkownika ochrony cieplnej domu może on wybrać produkty zapewniające maksymalny poziom izolacji „TERMONIUM PLUS fasada” z lambdą na poziomie 0,031 poprzez najcieplejsze na rynku płyty w kropki – „GOLD fasada” – lambda 0,038, aż do ekonomicznej wersji ocieplenia w postaci kropkowanego styropianu „DALMATYŃCZYK fasada”, który charakteryzuje się lambdą 0,044. Każdy wybór będzie dobry, gdyż wszystkie produkty Termo Organiki objęte są Rekomendacjami Jakości Instytutu Techniki Budowlanej, co gwarantuje najwyższy możliwy na rynku poziom ich jakości.

Przyklejanie płyt styropianowychZa przymocowanie płyt styropianowych do ścian zewnętrznych odpowiedzialny jest klej, który zapewnia trwałe i pewne mocowanie ocieplenia. Tutaj można wybierać między„Klejem uniwersalnym TO-KU” lub „Klejem do styropianu TO-KS” albo „Klejem poliuretanowym TO-KPS”. Jeśli inwestor decyduje się na zastosowanie płyt TERMONIUM® lub GALAXY® zalecanymi klejami są TO-KU lub TO-KPS.
Przyklejanie siatkiPo przyklejeniu płyt należy je zabezpieczyć siatką elewacyjną zatopioną w kleju uniwersalnym TO-KU. I znów Termo Organika umożliwia inwestorowi wybór pomiędzy sprawdzonym, ekonomicznym rozwiązaniem TO-S145, a dającą maksymalną ochronę TO-S170.

Zewnętrzną warstwę systemu ociepleń stanowi tynk cienkowarstwowy nakładany na zatopioną w kleju siatkę. Decyduje on o wyglądzie i estetyce elewacji, dlatego warto poświęcić czas na jego wybór. Jednak, przed przystąpieniem do tynkowania, wykonane do tej pory ocieplenie należy zagruntować przy użyciu gruntu sczepnego, który zapewni właściwe zespojenie wszystkich warstw izolacji.

Mając na względzie różne potrzeby klientów i ich różnorakie oczekiwania względem wyglądu elewacji budynku, Termo Organika oferuje kilka rodzajów tynków zewnętrznych, spośród których użytkownik, w zależności od swoich preferencji, może wybrać:

*https://termoorganika.pl/kompletny-system-ocieplen